Stand Up -ilta | Ilari Johansson & Pyry Valtonen

1 h
30 min
Luvassa on ilta täynnä vauhdikasta stand upia, terävää huumoria ja persoonallisia tarinoita, kun Ilari Johansson ja Pyry Valtonen nousevat Pyhän Campin lavalle.
Päivämäärät
23.09.2026 - 23.09.2026
Aika
21:00 - 22:30
Paikka
Camp Kitchen & Bar Pyhä
Osoite

Kultakeronkatu 21
98530 Pyhätunturi
Suomi

Ilari Johansson

Ilari Johansson on freelance-näyttelijä ja stand up -koomikko, joka tunnetaan energisestä ja fyysisestä esiintymistyylistään. Kuopiossa syntynyt Johansson opiskeli Copenhagen Comedy Schoolissa, jossa keskitytään fyysiseen ja komedialliseen ilmaisuun ja sen huomaa hänen lavatyöskentelyssään. Ilari onkin yksi Suomen fyysisimmistä stand up -koomikoista.

Suorasanainen ja rohkea Johansson ei turhia kaunistele. Hänen esityksensä on suunnattu aikuisyleisölle ja toimii parhaimmillaan illan edetessä, kun tunnelma rentoutuu ja nauru raikaa.

Pyry Valtonen

Pyry Valtonen on lupsakka Lapin kasvatti, jonka lämmin persoona ja ehtymätön energia hurmaavat yleisön kerta toisensa jälkeen. Hänen vauhdikkaissa esityksissään yhdistyvät havainnointikyky, tarinankerronta ja hyväntuulinen huumori.

Pyry on kuin yhden miehen sirkus, täynnä yllätyksiä, iloa ja vauhtia. Hänen keikoissaan on samaa taikaa kuin Lapin luonnossa: ne on koettava itse. Luvassa on ilta, joka jättää hymyn huulille pitkäksi aikaa.